Československý vlčák - chovatelská stanice

rok 2007/03

    Snad jste měli štěstí s výběrem dovolené a byli jste přítomni některé akci, která pro Vás a Vašeho československého vlčáka byla v létě pořádána. A s nad jste si také z těchto akcí odnesli samé příjemné zážitky a netrpělivé očekávání nějaké další.

    Jestli jste vyrazili s vlčákem na dovolenou, už jistě víte, že je k neutahání a jediný, kdo v noci tvrdě spí, jste Vy. A jestli jste si sehnali "paní na hlídání" (z kruhu rodinného), abyste si mohli užít dny zasloužené dovolené, nejspíš jste poznali, že se z pečovatelky vyklubal telefonní maniak, který Vás ve dne, v noci urguje. Většinou stran průhledných akcí, které čistá duše - vlčák pořádá cíleně jako hony výrazně naznačující protest proti odložení mimo Vaše zorné pole.

    Jestli se svým psem rádi vyrážíte do přírody, pozor na začínající loveckou sezónu. Ti, kteří používají zbraně na "regulaci" zvěře, jsou často náhodnými exekutory. Zaplatí si střelbu a mají zelenou. Těžko se dovolávat zákona, který jasně vymezuje vzdálenost mezi Vámi a psem v momentě střelby, když už psovi nikdo život nevrátí. Vždyť to znáte, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. My, milovníci přírody, bychom v regulaci měli poměrně jasno. Nač počítat každý živočišný druh a rozhodovat právem pána tvorstva o tom, který musí vyklidit pole, protože je přemnožen, když by stačil jediný, ovšem radikální zásah. Návrat vlka, medvěda a rysa do volné přírody. To by byly lesy zase zdravé! A my také...Opět bychom začali využívat šplh, sprint a bránice. I v pokročilém věku :-). Mezitím, co my se horko, těžko smiřujeme s myšlenkou dalšího úpěnlivého zařazení do pracovního procesu upínajíc se k vidině vánočních svátků, naši psi budou mít pré. Začne jim růst zimní srst a konečně budou vypadat majestátně. A jak bude rozpálený asfalt chladnout, budou také vyžadovat delší procházky. Užívejte si jich se svými vlčáky naplno, protože právě ze společných chvil čerpá člověk sílu v období, kdy se obloha barví do šeda a příroda začíná oklepávat všechno, co by jí v zimě mohlo překážet (jako nudisté svršky i spodky při letních radovánkách :-))

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode