Československý vlčák - chovatelská stanice

Deníček o všem

Vzhledem k houževnatosti naší fenečky, která si libuje v útěcích všeho druhu, jsme museli zvednout plot na inkriminovaných místech asi tak o 1m na celkovou výšku cca 2,5m (teď už se jí snad nebude chtít utíkat).

Poslední útěk byl k sousedům. Na šňůře měl pan soused pověšené kožky z králíků, tak se Vahočka dala do cupování. Ještě že v dnešní době nemají kůže z králíků nějak extra hodnotu.

Provedli jsme odsun ptactva do sklepních prostor, poněvadž soužití vlčáka a korel je prakticky nemožné...Voliéra pro korelky byla nabourána cizím článkem (Vahočkou), mláďata byla pozřena a staří nám uletěli. Jinak je Vahočka vpodstatě mírumilovná...ditinko zatím nerozcupovala ani jedno :-)

Tohoto času budujeme králíkárnu. Jen ať se dětičky učí vztahu ke zvířatům všeho druhu. A navíc Vahočka bude mít další zábavu :-))). Snad králíci nedopadnou tak, jak dopadly korelky.

Konečně se přiblížila zima a československý vlčák začíná mít skvělou náladu....takové válání se na zamrzlé trávě...to je ono!!! Div, že blahem nechrochtá....

Navíc páníček má celou zimu stav NEZAMĚSTNANÝ, takže se budeme užívat navzájem. Ať žije zemědělství....

13.12.2008 jsme navštívili výstavu neziskové příspěvkové org. Bez mámy. Bylo to moc zajímavé, navíc tam zahrála i cimbálovka - mladá Olšava. Ke koupi byly tužky s logem, korálkové náramky, kniha jistého šumického spisovatele a hlavně nádherné batiky z Afriky. Navíc jsme potkali staré známé, a to Ondru Horeckého a Terezu Tesaříkovou (tohoto času už Horeckou). Dětičky vytřepaly kasičky a my též. 

22.12.2008 jsme si domů přivezly dvě králičí holky, aby už na svátky byly doma. Přes veškeré zákazy je pojmenovat už máme doma Amálku a Anýzka. A protože Anýzek je typycky dívčí jméno, tak z toho asi bude Anežka :-)))...páníček nám zakázal holkám vánočně vyzdobit kotce..:-))), což nechápem.

24.12.2008 - Jak jsem se zapýřila, když mi Kuba řekl:"Mami, ta rybí polévka byla fakt úplně nejlepší"..... Ale v zápětí dodal:."ty jsi ta nejlepší vařaja na světě". No jo, nevděk světem vládne...

28.12.2008 - si náš šikulka tatíček uřízl palec na pásové pile ... ach ti křesťani, největší pilno mají v nedělu za 5 min. 12 hod. Palec byl ale v Brně zdárně přišit a snad všechno bude fungovat tak jak má. V čudu jsou ale 3 měsíce aktivní a produktivní práce...Co se dá dělat....

2.3.2009 - jsme museli majznout Amálku. Kuba to obečál...ale pak se k tomu postavil hrdinsky a prohlásil, že ju teda sníme. Fuj, to zní ale hnusně...:-)

13.3.2009 - si jela naša králičí samica Anežka užít.....a hned se dvěma králíky

15.3.2009 - se nám narodila naše historicky první králíčátka....sedmerčátka...sedum malých vošklivých trpaslíků.

18.4.2009 - jsem oslavila třicítku. Nejoriginálnějšího dárku jsem se dočkala prosím od vlastní babičky. Dostala jsem knížku Ošklivá vévodkyně. Nevím, jestli si to mám brát osobně....nebo co. A prý že já su drzá....

10.5.2009 - Klárka neustále decimuje naše stádečko králíčků. Furt ty malé chudáčky dává na hromadu. A běda, když ňáký někam odleze. Laďa jim udělal takový malý výběh, ve kterém můžou být i děcka....a jak to dopadlo? Když jsem se při práci na Klárku podívala, stará králica ležela u stěny a Klárka stála na ní. Naštěstí králica nedošla žádné újmy, ale citlivost ke zvířatům naše malá asi nepodědila.

V našem hafanovi se ozval lovecký instinkt. Využil naší nepozornosti při zavírání králíkárny a jeden králíček zařval, chudák.

25.7.2009 - nám Vahočka ulovila druhého nebožáka...

31.7.2009 - nám Anýzek vrhnul na svět dalších deset malých králíčků. Asi se je nepodaří všechny odpiplat, tudíž předem počítáme s nějakýma ztrátama.

Už nám zdechli tři. Snad je to už finální stav. Zase nám zbylo 7 malých trpaslíků.

Začátkem srpna nám začala Vahočka hárat, už předem se děsíme, co nás čeká. Byl nám vybrán galán Ben z Chrlických plání. Je to krásný pes, i když má už 10let. Počkáme si ještě na rtg. Je to těžko posuzovat. Ben je sice v perfektní kondici, ale máme strach z té DKK (viz Otázky a odpovědi)

14.8.2011 - Dlúho, dlúho sem sa odmlčala. Šak mňa to sem nechtělo pustit. Kočku už máme druhů, lepčí...Je úplně báječná. Nebójím sa napsat, že je aj lepší než pes. Donésli jsme si aj malú sojku, ale chcípla nám. Nejspíš neaké vnitřní zranění. Tož teď máme pro změnu mladú poštolku a lovíme tady myši - živé. Aby si je poštolka mohla sama zabit a pojést po svojém. Je úplně krásná. Vypadá jak órel.Taký zahnutý má klofan (trochu jak já :-))))

3.1.2012 - Klárka sa modlila Andělíčku, můj strážníčku, podkovej mi mou nožičku :-))))

25.4.20212 - koncert Vlasty Redla v Brodě...bylo to super, ale jsem o pár ušních kanálků chudší. Člověk aspoň zavzpomínal na staré dobré časy, když už nám ten Komenský dost možná umřel nebo se někde skrývá :-))))

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode